نتایج جستجو برای عبارت :

صنایع بالادست در صنایع شیمیایی

صنایع بالادست در صنایع شیمیایی
دانلود تحقیقی جامع و مختصر در رابطه با صنایع بالادست در صنایع شیمیایی، در قالب فایل word و در حجم 22 صفحه. شامل مباحث: جداسازی ناخالصی های موجود درگاز، عملیات پالایش پالایش گاز ،جداسازی هیدروژن سولفوره ودی اکسید کربن، مقایسه انواع آمینها، غلظت محلولهای آمین ...
گفت‌وگوی تصویری/ چگونه می‌توانستیم کشور را در مقابل سیلاب ایمن کنیم؟
«ناصر ترکش دوز» مدیرعامل شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس
سلام
بهترین و اصولی ترین و سازگارترین و عملیاتی ترین تمهید برای کنترل و بهره برداری صحیح از سیلاب در حال حاضر از نظر علمی و فنی و در بیشتر کشورهای دنیا سلسله عملیات های آبخیزداری شامل احداث بندها و حفره ها و  سدهای کوچک و متوسط عمدتا در بالادست رودخانه هاست و نه احداث سدهای مخزنی بزرگ برقابی!!!بنا بر اطلاعات بنده سدهای
به گزارش همشهری آنلاین، «مرتضی سعیدی» در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: سرریز این سد بوسیله عقب بارندگی های هفته قبل و جاری شدن سیلاب در حوزه سیرت فارس بوسیله جانب این شهرستان روی داد. وی افزود: سد کاسه رود دارای سرریزی بوسیله بلندی ۶ متر و کشش ۱۴۰ متر و از جنس حجر و سیمان سال ۱۳۹۰ با مرام تجمیع سیل ها، کنترل روان آب های مملکت بالادست و جلوگیری از تخریب جاده یزد - ابرکوه مخلوق شد. سعیدی ادامه قسط: این شهرستان تحت واکنش تداوم دو دهه خشکسالی، کاهش
قوانین و مقررات شرکت تکسو 

حفظ خط حمایتی
انتقال گروه فروش فقط در شرایط ذیل و با اجازه شرکت امکان پذیر است.
یک مشاور که خواهان انتقال به حامی متفاوت با یک یا چند مشاور زیرمجموعه است باید این کار را تنها با تائید مکتوب و صریح شرکت انجام دهد. به‌علاوه مشاور  باید درخواست مکتوب خود را به همراه مدارک زیر به شرکت  ارائه دهد :
1- نامه مکتوب امضا شده توسط تمامی مشاورین بالادست در خط حمایتی فعلی تا سطح مدیر
2- گواهی پذیرش مکتوب از جانب حامی مشاور جد
اگر چه دل به پای عشق پا نیستولی یکدم ز کوی تو جدا نیستچه سرّی خفته در قاموس چشمتکه معنادار تر از اِنّما نیستعجب حرزیست بر لب های مستتکه بالادست آن بالله دعا نیستبزن تیری به قلبم با نگاهتمرا از جان فدا کردن اِبا نیستمگردان رو، مچرخان چشم اربابدری بر من به جز کوی تو وا نیستمحل بگذار و منّت این گدا را کسی که با تو باشد بی بها نیستبه مشی ِ آرمانیّ ظهورتخط سیری به غیر کربلا نیستبه جز این هیچ کهنه آرزوییبه قلب پاره ی خون خدا نیست :بزن سیلی به دشمن (
    محله دستغیب با داشتن محوریت خیابان دستغیب از محلاتی می باشد.
که قسمت غربی آن نسبت به شرقی آن دارای قدمت فراوان می باشد.
و جزو محلات حاشیه ای به حساب می آید.
شهید دستغیبمعرفی محله شهید دستغیب
که از ابتدا  محل زندگی خانواده های مهاجر از استان های غربی کشور.
به خصوص قزوین و همینطور جزو قشر کم درآمد به حساب می‌آید.
     از خیابان های پر اهمیت در این محله می توان به  خیابان منوچهری.    نیارکی اشاره کرد که در دهه اول دهه ۵۰ به طور نهر جریان داشته
عکاس: حمیدرضا محمدزاده (Hamidreza Mohammadzadeh)
خاک به ظاهر سرسبز
سهراب که رندانه برفت،
قایقش را هم برد/
حال، من ماندم و این خاکِ به ظاهر سرسبز/
سبز، رنگِ همه زیبایی هاست؛
نتوان دامن این پاک، نجاست، آلود/
چاره ای اندیشم/
                         قایقی خواهم شد،
                         خواهم افتاد به آب،
                         بازوانم پارو،
                         ناخدایم رود،
دور خواهم شد از این خاک کبود/
می روم تا که به سهراب بپیوندم و بس/
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان
گفت: با انجام لایروبی و برقراری ارتباط بین خلیج گرگان و دریای خزر،
نمی‌توان انتظار ورود آب اضافه به خلیج و احیای سطح خشک‌شده آن را داشت.

محمدرضا
کنعانی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت طرح احیای خلیج گرگان،
اظهار کرد: خلیج گرگان دارای یک اکوسیستم منحصربه‌فرد و متأثر از دو حوزه
آبخیز آب شیرین از بالادست و آب‌شور از دریا به خلیج است.

وی بیان کرد: نوسانات آب خلیج گرگا
آب،تنها خواسته شیرین و فرهاد زیرکوه از مسئولان
مالک رحمانی که او را فرهاد کوهکن می نامند، از خشک سالی های پی در پی رنجور است و می گوید:صدها نهال زرشک و پسته در این منطقه به امید کاشته ایم اما خشکسالی امانمان را بریده است و بیشتر درخت ها را خشک کرده است.

به گزارش پایگاه خبری زیرکوه نیوز،روستای حاجی آباد سرکش یکی از روستاهای منحصر به فرد بخش زهان شهرستان زیرکوه است  که در فاصله حدودا 6۵ کیلومتری مرکز شهرستان و ۳ کیلومتری روستای کلاته قاینی ق
نسبتِ من به تهران، یه عشق و نفرتِ توأمان‌ه. در عین حال که خیلی دوستش دارم، می‌تونم تا سر حد مرگ ازش متنفر باشم.این روزها که گرونی‌ها و مشکلات اقتصادی پررنگ‌تر دارن خودشون رو نشون میدن و اون سال نودوهشتِ سختی که مسئولان، سال گذشته وعده‌ش رو می‌دادن رو بهتر لمس می‌کنیم، بیشتر از همیشه به فاصله طبقاتی بالا و پایین تهران فکر می‌کنم.به مردمِ بالادست که براشون فرق نمی‌کنه دلار بخرن یا سکه، خونه بخرن یا ماشین، گوشی بخرن یا یخچال، در هر صورت س
چند روز قبل یک رزیدنت ارتوپدی زیر فشار کشیک دچار ایست قلبی شده و فوت کرده...حالا همه دنبال مقصر میگردن و بعد هزارسال یادشون افتاده بیان ببینن دارن توی این سیستم با بچه های مردم چکار میکنن...من نمیدونم علت مرگ این آقا واقعا بخاطر فشار کشیک و شب بیداری های مفرط بوده یا چیز دیگه،اما میدونم باید یک نفر بیاد بررسی کنه ببینه چرا رزیدنت ها ی خصوصا بعضی رشته ها مثل جراحی عمومی،زنان و ارتوپدی تا الان زنده موندن و دچار ایست قلبی نمیشن?!
باور کنید حتی برا
با پایان یافتن سال 2018 ، زمان زمانی است که می توان وضعیت بخش نفت و گاز و همچنین بخش مواد شیمیایی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. بخش نفت و گاز به ویژه بازارهای نفت از اعماق رکود پس از سال 2014 بهبود یافت. از سال 2016 ، قیمت نفت از 40 دلار بهبود یافته و در سپتامبر 2018 به 67 دلار رسیده است.
بهبودی به دلیل چندین عامل اتفاق افتاد. یکی از آنها موفقیت توافق محدودیت تولید بین اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) و کشورهای غیر اوپک است که از ابتدای نیمه اول سال 2017
نقش جنگل‌ها در ضربه‌گیری باران سیل آسا چگونه است؟

جنگل یک مجموعه پوشیده از گیاهان است که به دلیل دارا بودن لایه‌های
مختلف ارتفاعی از جمله علفی، درخچه ای و درختان انبوه که به آن اشکوب بندی گفته می‌شود،
در زمان بارندگی هر کدام از این لایه‌ها، بخشی از باران را جذب می‌کنند.

در جنگل علاوه بر این سه لایه‌ای که ذکر شد یک لایه دیگر به نام
لاش‌برگ وجود دارد که شامل بقایای گیاهان، برگ‌ها و شاخه‌های ریز است؛ این لاش برگ
یک محیط اسفنجی ایجاد می‌
همه ما دیرترین زمانی که با شعر نو، آن هم نیما آشنا شدیم، به وقت مدرسه بود، آن هم با این شعر:
ترا من چشم در راهم شباهنگامکه می گیرند در شاخ تلاجن سایه ها رنگ سیاهیوزان دلخستگانت راست اندوهی فراهمترا من چشم در راهمشباهنگام.در آندم که بر جا دره ها چون مرده ماران خفتگاننددر آن نوبت که بندد دست نیلوفر به پای سرو کوهی دامگرم یاد آوری یا نهمن از یادت نمی کاهمترا من چشم در راهم...
درست زمانی که شعر نو با روح و جانمان پیوند خورده بود، پای سهراب به میان آ
می‌ایستم
روبروی آینۀ چهارگوش و دانه‌دانه موهای سپیدم را می‌شمارم. از خودم می‌پرسم:
موهایت از کی سپید شد گیسوبلندِموخرمایی؟ از کدام زمستان، برف‌ها بر نازکی موهایت
نشستند و گردِ پیری را پذیرا شدند؟ راستی، چروک زیر چشم‌هایت رهاورد کدام خزان
است؟ چه شد که جوانی‌ات را به سال‌های تا امروز بخشیدی و شبیه خیلِ آدمیان، تسلیم عددها
و رقم‌ها شدی؟

فکرهای
بی‌جا می‌کنم گاهی؛ بی آن‌که حواسم باشد که فکرهای بی‌جا و مکان، آدم را پژمرده می‌کنند.

به
شیر یکطرفه چدنی مهاب
شیر یکطرفه چدنی مهاب یکی از پرکاربردترین نوع شیرآلات صنعتی است. شیر یکطرفه به گونه ای طراحی شده است که فقط اجازه عبور سیال در یک جهت را میدهد. به گونه ای که امکان برگشت سیال در خلاف جهت مشخص شده روی شیر وجود ندارد. این شیرها معمولا در مسیرهایی نصب میشوند که تجهیزتی مانند پمپ و کمپرسور ها وجود دارند. این شیرها به صورت خودکار جلوی برگشت جریان به پمپ را گرفته و از انتقال فشار افزایش یافته در بالادست به پایین دست جلوگیری میکن
یوسف آباد با بافت غالب نوساز یکی از محله‌های قدیم تهران است که دسترسی مناسب آن به امکانات متنوع، متقاضیان بسیاری را جذب این منطقه کرده است.
این محله از غرب به بزرگراه کردستان و محله امیرآباد، از شرق به خیابان ولی عصر و محله عباس‌آباد، از شمال به بزرگراه شهید همت و محله ونک و از جنوب به خیابان دکتر فاطمی و دوراهی یوسف آباد محدود می‌شود. اگر قصد خرید آپارتمان در یوسف آباد را دارید، با ما همراه باشید.
به گزارش مجله دلتا محله یوسف‌ آباد از محل
همه داستان از آنجایی شروع شد که جادوی تبسم نگاه آسمانیت دل زمینی مرا لرزاند، نگاهم به لب هایت دوخته شده بود که شاید حرفی بزنی، و مرا از این برزخ گفتن و نگفتن رها کنی، اما تو نیز سکوت را انتخاب کردی، سکوتی که جای مرهم، زخمی بود بر تن رنجور و قلب تیپا خورده ام. نمی دانم در کدامین غروب دلگیر پاییز، در اندیشه چشمانت فنجای چای ام سرد شد، نمی دانم در کدامین سحرگاه سرد زمستان دلسرد از دنیا و آدم هایش دیگر دلگرم نشدم به وعده بهار و اردی بهشت. یادت نمی آ
زهرای بابا سلام
اول از همه برایت بگویم که دلم برایت خیلی تنگ شده است. برای بوسیدن آن لپهای آویزان و بغل کردنت بی تابم.  بابا جان  تو را که می بینم یاد دختر خانواده دکتر ارنست می افتم. چشمهای درشت.لپهای آویزان و گل روی سرت که البته شما دوتا گل بزرگ سرتان سمت مخالف هم است و صد البته پر سر و صدا و هیاهو بودنتان. می گویند: ناراحت نباشید که زهرا با دیدن ناراحتی شما او هم ناراحت می شود. جایش که خوب است چرا غصه می خورید؟
بابا جان! این ناراحتی جنسش فرق می
اول بهار گل می باره....گِل!
گل به سر مردم و زمینهایشان توی چند شهرستان گرفته شده و همه مضطربند....شش تا شهر فقط به صورت پیش بینی شده قرار است بروند زیر آب!  باقی با خداست.
و هر کس فراغتی دارد یعنی سایه بانی و خانه محکمی و روی میز ناهارخوری اش پلوی شب برقرار است و مبلهای راحتیش روبروی ال سی دی در زاویه مناسبی هستند فرصت دارد که بنشیند و سر در گریبان کند و غصه بخورد برای مردمی که گوشتشان در برابر آب است! آب چه آبی ...همان آبی که به خاطر نیاز رفاه طلبانه
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: امسالٰ، ۱۱ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزدای این شهرستان خراسان شمالی اختصاص یافته است.
مهندس مصطفی سیامکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزانٰ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی برای اجرای عملیات گابیون بندی و خشکه چین به حجم هزار و ۵۰۰ مترمربع  هزینه می شود.
وی گفت: همچنین ۸ میلیارد و ۵۰۰ م
هر کسی را که به یاری سروکار افتاده ست
          فاش میگوید و از گفته خود دلشاد است
                       یار دریا دل دریا نفس دریا دست
                          دوش بردند شهیدان تو را بالادست

رکاب ۱۸(آقا)

دور خودم می چرخم. به خودم می پیچم. می سوزم. خودم را می خورم. موهایم را چنگ می زنم. دکمه بالای پیراهنم را باز می کنم. کف دستم را به صورتم فشار می دهم. دلم در هم می پیچد. می سوزم. همه وجودم می سوزد. قلبم تیر می کشد.می دانستم با بی شرف هایی طرف هستیم که تخصص
رفته بودم که بگویم ضربه‌تان سخت بود. خیلی کاری. خیلی محکم‌تر از آن که دیواره‌های سستِ باران‌خورده‌ام تابشان آورند. شکستم. بدجور هم. حالا تنهام. حالا قلبم مانده روی دستم. حالا فکرم سیاه شده. دلم سیاه شده. تنم سیاه شده. رفته بودم که بگویم نقشه‌تان خوب گرفت. های و هوهای قدیمم را خوب میخکوب کردید به دیوار.
دیدم دخترک قلم‌مو به‌دست نشسته و دارد رنگ می‌زند به پیراهنِ خاکی‌شان. بوی تازگی می‌دادند. وسط تابستانی. بی‌مناسبت. نفسم به عطرِ رنگ تازه
داستان زندگی، داستان همین عکس است. درخت نارنج، نردبان و باغبان!

داستان زندگی، داستان همین عکس است. درخت نارنج، نردبان و باغبان!
باغبان،
نهال نارنج را جای قرصی غرس کرد، بیلش را محکم به خاک کاشت، با سرِ آستین
خاکی اش، عرق از پیشانی پاک کرد و بعد رو به من گفت:بیا! این درخت پربار و زیبا برای تو!خوشحال شدم، آنقدر که نفهمیدم منظور باغبان از درخت چه بود! تا شعفم را دید از سر خیر نصیحتم کرد:دوست من! یادت باشد دایم مراقبش باشی و از همین حالا باید نردبا
آنتی اسکالانت چیست:
از مواد شیمیایی آنتی اسکالانت برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن و رسوب غشاهای RO استفاده می گردد.
انباشته شدن مواد امکان دارد از رسوب معدنی مانند سولفات کلسیم ، کربنات کلسیم ، سولفات باریم ، سیلیس ، فلوراید کلسیم و سولفات استرانسیوم باشد.
آنتی اسکالانت باید پیش از رسیدن آب ورودی به غشاهای RO برای شکسته شدن رسوبات سولفات ، کربنات کلسیم و سایر رسوبات معدنی باید استفاده شود.

از مواد شیمیایی آنتی اسکالانت برای پردازش آب خوراک
وقتی به تلوزیون سه بعدی بدون عینکش نگاه میکنی تصاویر درهم برهم میبینی
اما وقتی عینک میزنی هم 
جور دیگری میبینی

این روزها به دلایلی قسمتی از گفتگوهای شمس و مولانا رو خواندم

وقتی ازون حال و هوا و گفتگو ها میای بیرون و به اطرافت و اتفاقهای اطرافت نگاه میکنی
و مردم اطرافتو میبینی
و نظرات و گفتار اونها رو درباره اتفاقهای جریان زندگی می شنوی
شبیه همون عینک سه بعدی متوجه میشی چقدر دیدگاه ها با هم فرق میکنه

ااونها (شمس و مولانا) کجا بودند و ما ک
فرماندار زرند خبر داد:
استفاده کشاورزان از وقوع سیلاب در حوزه آبریز شرقی زرند
فرماندار زرند گفت: باتوجه به بارشهای باران بصورت رگباری در شب گذشته و جاری شدن سیلاب در منطقه حوزه آبریز شرقی زرند، کشاورزان روستای محمدآباد (گلشن) از توابع بخش یزدان آباد، از این نعمت و موهبت الهی کمال استفاده را بردند و مسیر سیلاب را به طرف زمین های کشاورزی خود تغییر دادند و خوشبختانه این سیلاب هیچگونه خسارتی در بر نداشته است.
به گزارش ندای زرند به نقل از روابط ع
‍ #محله_سعادت_آباد
محله #سعادت_آباد به عنوان یکی از محلات منطقه ٢ از شمال به بزرگراه یادگمار امام،محله #کوهسار و #شهرک_بوعلی،از جنوب به خیابان سرو شرقی و غربی،از شرق به بزرگراه چمران و از غرب به بلوار شهید پاک نژاد محدود می شود.اما هسته اولیه آن در حد فاصل رودخانه #سعادت_آباد در شرق،خیابان #سعادت_آباد در غرب،بزرگراه یادگارامام در شمال و خیابان سرو شرقی در جنوب شکل گرفته است.رونق و آبادانی #سعادت_آباد از زمانی آغاز شد که سید ضیاالدین طباطبایی(
✅ یکی از بستگانم که
فردی متواضع و مذهبی نیز است، در مجموعه‌ای مدیر بود، رفتار این بنده خدا با سرایه‌دار
آن مجموعه برخلاف انتظار من خیلی سنگین و بعضا با کم‌محلی بود. به او گفتم چرا شما
مثلا با سرایه‌دار دست نمی‌دهید و خیلی او را تحویل نمی‌گیرید؟ گفت: "اگر من
با او خیلی صمیمی بشوم دیگر حرف من را درست گوش نمی‌دهد."

✅ فرض کنید این سرایه‌دار چند سال بعد مرتبه‌ای بالاتر پیدا کند؟ به
احتمال قوی او نیز رفتاری چنین با زیر دست خود خواهد داشت و ی
بهای واقعی تولید برق از سدهای عظیم

آیا احداثِ سدهایِ عظیمِ مولدِ نیرویِ برق‌آبی، آن‌طور که طرف‌دارانِ آن‌ها مدعی هستند، روشِ خوبی برایِ تولیدِ انرژیِ پاک، ارزان و تجدیدپذیر است؟ 

اولین سدهایِ عظیمِ برق‌آبی با شعارِ تأمینِ الکتریسیته‌ی تمیز، وافر، تجدیدپذیر و ارزان احداث شدند. این ادعاها توسطِ صاحبان کسب و کارهایی که از این کار منتفع می‌شوند از قبیل مشاورین و پیمانکاران سدساز به دولتمردان و جامعه تلقین می‌شود.

ساخت سد کاری زمان ب
به گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از فارس، حسینعلی ابراهیمی کارنامی تو همایش روز جهانی خاک داخل دانشگاه علوم کشت و منابع غریزی سیال بیان کرد: داخل مرزوبوم خاک با مسائلی در مقابل قاچاق، زنگ زدگی و آلودگی مواجهیم که حاصل بی تدبیری و عدم نگاه بوسیله توسعه پایدار است. وی با بیان اینکه محیط زیست مایه نظارتی بوده و شهریه آن نظارت و اطلاع رسانی است، افزود: سالانه بسیار از ۲ میلیارد تن ظرفیت فرسایش گور در کشور است و در هر هکتار نیز بیش از ۱۶ تن فرسا
چه انسان خوشش بیاد یا نه،موجودی اجتماعی،در یک منظومه کیهانی،در یک کره خاکی با تقسیمات کشوری گوناگون با قوانین و سیاست‌های مختلف داره زندگی میکنه.کسی که میگه من سیاسی نیستم نیاز نیست حتما دارای یک منصب سیاسی باشه.همین که تصمیمات عده‌ای دارای منصب سیاسی تمام ابعاد زندگیش رو تحت تأثیر قرار میده یعنی دقیقا وسط بازی هستش و نیاز به یک بینش سیاسی داره و برای اینکه بینش سیاسی درستی داشته باشه باید بدونه در چه برهه‌ای و کجا داره زندگی میکنه 
چه انسان خوشش بیاد یا نه،موجودی اجتماعی،در یک منظومه کیهانی،در یک کره خاکی با تقسیمات کشوری گوناگون با قوانین و سیاست‌های مختلف داره زندگی میکنه.کسی که میگه من سیاسی نیستم نیاز نیست حتما دارای یک منصب سیاسی باشه.همین که تصمیمات عده‌ای دارای منصب سیاسی تمام ابعاد زندگیش رو تحت تأثیر قرار میده یعنی دقیقا وسط بازی هستش و نیاز به یک بینش سیاسی داره و برای اینکه بینش سیاسی درستی داشته باشه باید بدونه در چه برهه‌ای و کجا داره زندگی میکنه 
زندگی انسانها در گذر زمان دچار تغییرات عظیمی شده  و دوره ها گوناگون را گذرانده است.سازمانها نیز همانند انسانها دوره های گوناگون را از حالت ایستا تا حالت پویا گذراننده اند اما سازمانهایی این مرحله با موفقیت سپری می کنند که مشکلات وراههای عبور از آن را شناخته باشند. محیط ثابت یا ایستا  که در آن همه  تغییرات ودگرگونی ها قابل پیش ینی است و نیازمند استراتژی خاصی نیست اما در محیط های پویا بحث فرق می کند زیرا سازمان وارد دنیایی جدید می شود که مشکل
1-    مقدمهدر سال های اخیر کیفیت توان تحویل شده به مصرف کنندگان توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در ریز شبکه ها که شامل بارها، تولید حاصل از منابع متداول و تجدید پذیر و ادوات ذخیره انرژی (ES) هستند، وجود بارهای غیر خطی می تواند منجر به آلودگی هارمونیکی در ولتاژهای شین دیگر اعضای ریز شبکه شود. این مسأله می تواند منجر به اثرات نامطلوبی مانند گرما، گشتاورهای توالی منفی و عملکرد نادرست ادوات حفاظتی شود. اگر برخی اعضای ریز شبکه نسبت به هارمونیک ه
آبشار اوبن در مرز استان‌های سمنان و مازندران در منطقه حفاظت‌شده دودانگه آبشار اوبن قرارگرفته که ارتفاع این آبشار از سطح آب‌های آزاد در حدود 1700 متر است.
ازنظر راه هوایی به روستای سرخده که در دامنه‌ی جبهه جنوبی خط‌الرأس نرو- خیرو می‎باشد، نزدیک است، اما ازلحاظ مسیری که عمدتاً از طریق آن به آبشار می‌رسند به روستای میانا (در دامنه‌ی شمالی خط الرأس) نزدیک است.
آب آبشار به رودخانه‌ی شیرین رود می‌ریزد.
اوبن در زبان محلی به معنای زیرآب است ک
نقشه شیپ فایل سد های موجود در ایران

دانلود

waterse.ir › مدل ها و نرم افزارها › Arc GIS
Translate this page
در انجمن تخصصی مهندسی آب سعی شده است که پایگاه داده تمام نقشه های GIS که مورد ... لایه محدوده های آبخوان و دشت ایران · لایه ایستگاه های هیدرومتری، سینوپتیک و اقلیمی ... با سلام خدمت اساتید محترم، من به لایه شیپ فایل سدهای موجود در کل کشور نیاز ...
نقشهران - یترا
yiitra.gigfa.com › نقشه-شیپ-فایل-سد-های-موجود-در-ایران
Translate this page
علل نیاز به تقویت سازه و کاهش حا
بند گلستان مشهد
مواره آب و سد باعث ایجاد شدن منظره‌ای زیبا می‌شود.این منظره می‌تواند یک منطقه تفریحی مناسب نیز باشد.گروه گردشگری مسافرسلام در این مطلب به معرفی بند گلستان مشهد پرداخته است.این بند در نزدیکی مشهد‌الرضا می‌باشد.شهر مشهد یکی از شهرهای توریستی ایران می‌باشد.این شهر علاوه بر وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (علیه‌سلام) جاذبه‌های فراوان دیگری دارد.شما می‌توانید در جاهای دیدنی اطراف مشهد ساعات خوبی را برای خود و خانواده‌تان خل
گزارش تحقیقات بازار جهانی پمپ های خلاء آزمایشگاهی 2019 ارائه شده در اینجا یک مطالعه جامع تحقیق است که خوانندگان را قادر می سازد از فرصت های باز برای چشم انداز رشد در بازار دریابند. جنبه های کلیدی مانند پویایی بازار ، تقسیم بندی ، رقابت و رشد منطقه ای مورد بررسی قرار گرفته است. تحلیلگران برای تهیه داده های عددی و آماری لازم ، کار و تحقیق کافی انجام داده اند. این گزارش پیش بینی بازار آینده و مرحله رشد آن را که منجر به سالهای سال 2024 می شود ارائه می
Frost & Sullivan می یابد که RoI اثبات پذیر برای جذب مشتریانی که به دنبال پیاده سازی راه حلهای با انرژی هستند بسیار حیاتی است
بازسازی زیرساخت های پیری ، سرمایه گذاری های عمومی در نوسازی و رشد صنعت تولید برق پیش بینی می شود تا سال 2023 بازار مهر و موم های مکانیکی 3.64 میلیارد دلار را به سمت 4.70 میلیارد دلار هدایت کند. بهره وری ، که تولید تقاضا برای راه حل های تشخیص مهر و موم است که می تواند خدمات تشخیصی و نظارت بر وضعیت از راه دور را فعال کند.
آناند گناناموآ
گلشن پرندگان تهراندر شمال شرق تهران , داخل جنگل لویزان بهشتی با مساحت 23 هکتار برای پرنده ها ایجاد شده است که جذاب است . گام زدن در گلشن پرنده ها تهران در حالی که کبک ها و جوجه غازها با تو همگام شوند مضاعف هیجان آور و شادی بخش است . این گلشن در دو فاز به تراز اجرا در آمده است .فاز نخستین گلشن پرنده ها در اردیبهشت سال ۱۳۹۲ بهره‌برداری شد و به بهره برداری رسید . در نصیب محل ورود محوطه گلشن او‌لین چیزی که جلب اعتنا می کند ط

عـــرفـان ســهراب

از دیرباز درایران عرفان  با ادب فارسی رابطه‌ای متقابل و عمیق و موقرانه‌ای داشته است و دارای پیشینه بسیار لطیف و پرذوق می‌باشد .
زبان عرفان از آغاز، زبان شعر و ادب بوده و چه اینکه سراسر  بوستان وگلستان سعدی  ومجموعه ی فاخر مثنوی مولانا و دیوان شمس مملو از آینه‌ی آیه های عرفان است وحافظ علیه‌الرحمه همه ذوق خود را برای تجلی اصیل عارفانه بکار می‌گیرد .
در عصر کنونی نیز سهراب سپهری در همه‌ی اشعار و آثار خود عرفان را بع
در این بخش جدید از بروشورهای بازرگانی و بازرگانی ما ، اکنون 10 نکته عالی برای ایجاد صفحه تبلیغ مجله چاپ را مشاهده خواهیم کرد ، با نکاتی در مورد تبلیغ شما تأثیرگذار و به راحتی به خاطر سپرده و البته برای اشتباهات. جلوگیری از ...

نکته شماره 1: برای ارائه تبلیغات خود 1 پیشنهاد یا 1 پیام تعیین کنید. 
یک خواننده معمولاً بین 2 تا 3 ثانیه برای خواندن یک تبلیغ می رود: عبور از بسیاری از پیام ها ، به ویژه پیام های پیچیده امکان پذیر نیست!
شما باید یک محور اصلی
مزیت های لوله های پی وی سی زهکش نسبت به انواع دیگر لوله ها
• عمر مفید طولانی آنها نسبت به لوله‌های سیمانی یا سفالی• سبک بودن وزن و حمل و نقل آسان• سهولت و سرعت بسیار زیاد در نصب و کارگذاری لوله• مقاومت در مقابل املاح شیمیایی آب و خاک• قابلیت انعطاف پذیری• داشتن منافذ ورودی‌های یکنواخت
به دلیل Rigid بودن PVC احتمال انسداد در سوراخ‌ها و همچنین تغییرات طول و عرض سوراخ‌ها در لوله های زهکش P.V.C بسیار نادرتر از سایر لوله های پلیمری سوراخ دار می‌ب
مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری گیلان با بیان اینکه اجرای کامل طرح کاداستر زمینه رهایی مردم از سرگردانی را فراهم کرده و جلوی فساد و زمین‌خواری را در گیلان می‌گیرد گفت: اجرای کامل طرح کاداستر به منابع مالی استانی نیاز دارد. 
کارگروه ملی مطالبه گری طرح کاداستر، به نقل از تسنیم،محسن یوسف‌پور عنوان کرد: طرح کاداستر یا همان حدنگاری اراضی ملی از مستثنیات اشخاص را برنامه‌ای کلیدی برای رهایی مردم از سرگردانی و جلوگیری از فساد و زمینخواری در گی
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابیطالب و الائمة المعصومین علیهم السلام
سال ۲۰۱۲ که برای ادامهٔ‌ تحصیل به آمریکا مهاجرت کردم، با تصوری خام‌دستانه دربارهٔ‌ تعاملات در سبک زندگی آمریکایی، و البته با چاشنی سنگینی از خستگی از زندگی پرحاشیه در ایران، وارد آمریکا شدم. برای من که حداقل دو سال دوندگی کرده بودم، روز و شب کار کرده بودم و آخرش به خاطر تغییرات ابن‌الوقتی قوانین وثیقهٔ سربازی و بالارفتن ناگهانی قیمت ارز با بدهکاری م
پیشگیری از سیل چگونه ممکن است؟

آیا پیشگیری از سیل بهتر از درمان
پرهزینه و دردناک نیست؟

چرا با این که راه های پیشگیری از سیل و عوارض
آن کاملا شناخته شده است به آن عمل نمی‌شود؟!!

راه های پیشگیری از سیل:

1-    تراس بندی زمینهای شیبدار: کشت در زمینهای شیبدار باید به صورت تراس
بندی انجام شود همان گونه که در ایران سابقه انجام می‌شد و اکنون هم در بسیاری از
نقاط جهان انجام می شود در این صورت باران به جای شستن خاک و سیلابی شدن، در زمین
جذب و مخازن
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة علی بن ابیطالب و الائمة المعصومین علیهم السلام
سال ۲۰۱۲ که برای ادامهٔ‌ تحصیل به آمریکا مهاجرت کردم، با تصوری خام‌دستانه دربارهٔ‌ تعاملات در سبک زندگی آمریکایی، و البته با چاشنی سنگینی از خستگی از زندگی پرحاشیه در ایران، وارد آمریکا شدم. برای من که حداقل دو سال دوندگی کرده بودم، روز و شب کار کرده بودم و آخرش به خاطر تغییرات ابن‌الوقتی قوانین وثیقهٔ سربازی و بالارفتن ناگهانی قیمت ارز با بدهکاری م
BGP protocol Border Gateway یکی از پروتکل های اصلی مسئول مسیریابی بسته ها از طریق اینترنت است ، بنابراین هنگامی که اشتباه پیش برود ، ممکن است قطعی های قابل توجهی رخ دهد. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، یک ISP کوچک یک پیکربندی غلط BGP ایجاد کرد که متأسفانه در بالادست منتشر شد و بخش های بزرگی از Cloudflare و AWS را بصورت آفلاین بیش از یک ساعت در اختیار گرفت. همچنین ، یک سال قبل ، یک BGP به منظور رهگیری ترافیک یک ارائه دهنده مشهور کیف پول ارز رمزی ربوده شد و وجوه مشتریان مورد
BGP protocol Border Gateway یکی از پروتکل های اصلی مسئول مسیریابی بسته ها از طریق اینترنت است ، بنابراین هنگامی که اشتباه پیش برود ، ممکن است قطعی های قابل توجهی رخ دهد. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، یک ISP کوچک یک پیکربندی غلط BGP ایجاد کرد که متأسفانه در بالادست منتشر شد و بخش های بزرگی از Cloudflare و AWS را بصورت آفلاین بیش از یک ساعت در اختیار گرفت. همچنین ، یک سال قبل ، یک BGP به منظور رهگیری ترافیک یک ارائه دهنده مشهور کیف پول ارز رمزی ربوده شد و وجوه مشتریان مورد
نمای خشک ساختمان
با پیشرفت روزافزون تکنولوژی در صنعت ساختمان، زمان اجرای پروژه نقش اساسی و بسیار خطیری را در این صنعت ایفا می نماید. روشهای اجرایی که توسط مهندسین ساختمان طراحی و پیشنهاد می شوند همگی با این فاکتور مهم سنجیده می شوند. در این نوشته مزایای اجرای نمای خشک ساختمان بررسی می شود.
کاهش زمان اجرای ساختمان
با اجرای نما به روش خشک می توان تا نیمی از زمان اجرا را کاهش دهد و تأثیرات منفی دمای محیطی را به صفر رسانید. به دلیل عدم وجود ملات
بسیاری از کسانی که تصمیم به خرید دستگاه کارتخوان دارند از زمان‌بندی و نحوه انتقال وجه از حساب پرداخت کننده به حساب بانکی صاحب دستگاه اطلاع دقیقی ندارند. روند کار دستگاه کارتخوان به این صورت است که وقتی مشتری کارت می‌کشد مبلغ از حساب مشتری کسر و به حساب بانک ارائه کننده خدمات، به پذیرنده واریز می‌شود، سپس همه تراکنش‌ها در ساعت معینی به صورت یکجا به حساب مشتری انتقال می‌یابد. تا قبل از بهمن‌ماه 1396 در هر شبانه‌روز 7 بار یعنی تقریبا هر سه س
بسیاری از کسانی که تصمیم به خرید دستگاه کارتخوان دارند از زمان‌بندی و نحوه انتقال وجه از حساب پرداخت کننده به حساب بانکی صاحب دستگاه اطلاع دقیقی ندارند. روند کار دستگاه کارتخوان به این صورت است که وقتی مشتری کارت می‌کشد مبلغ از حساب مشتری کسر و به حساب بانک ارائه کننده خدمات، به پذیرنده واریز می‌شود، سپس همه تراکنش‌ها در ساعت معینی به صورت یکجا به حساب مشتری انتقال می‌یابد. تا قبل از بهمن‌ماه 1396 در هر شبانه‌روز 7 بار یعنی تقریبا هر سه س
هر کسب و کاری ادبیات رایج کاری خود را دارد، از خرید و فروش املاک گرفته تا خودرو یا تجارت‌های عمومی‌تر مثل لوازم خانگی و پوشاک. یک حرفه‌ای کسب و کار یا به‌اصطلاح کاسب کارکشته بهتر است درک دقیق و سریعی از مفاهیم مرتبط با کار خود داشته باشد. اگرچه زمان و مسائلی که در ذات هر تجارت وجود دارد خواه ناخواه فعالان آن حوزه را با ادبیات رایج خود آشنا می‌کند، تلاش خودخواسته از طریق مطالعه کمک می‌کند مسیر پیشرفت سریع و ساده‌تر طی شود. بانکداری الکترو
 نگاهی به مفهوم ارزش
ارزش از بنیادی ترین عوامل در تبیین اندیشه، عمل یا اعمال فرد و همچنین شکل گیری حیات اجتماعی است. فرهنگ فلسفی لالاند (laland) چهار معنای متفاوت در ارتباط با چهار ویژگی اشیاء از جهت ارزش گذاری می بیند:
اینکه تا چه حد مورد آرزو و علایق فرد یا معمولا گروهی از افراد است.
اینکه تا چه حد شایستگی چنین علایقی را دارا است.
اینکه تا چه حد هدفی را برآورده می سازد.
اینکه در یک گروه اجتماعی درزمانی خاص، تا چه حد امکان مبادله آن با مقداری معین
به علاوه نوع تیغه، فن ها به طور معمول بر اساس نوع و شرایط ورودی خروجی اتصال موتور محرک و سایر مشخصات  شناخته و مورد استفاده قرار می گیرند.
آشنایی با جزئیات و کاربرد هواکش سانتریفیوژ
برای اکثر کاربرد های  تجاری و صنعتی فن ها به دو گروه محفظه ای و دارای هوزینگ دسته بندی می شوند . هر گروه دارای ویژگی های خاصی است که به خود اختصاص می دهند که برای کاربرد های  مناسب تر یا ترجیح داده می شود. کلید درک این ویژگی های عملیاتی ، درک تفاوت های اساسی  بین ، ن
موفقیت خوب است و کیست که دوست نداشته باشد موفق باشد. هر کسی دوست دارد فردا، از جایی که امروز در آن واقع شده، یک قدم جلوتر باشد. شما دوست ندارید؟ واقعا کیست که دوست نداشته باشد؟ حتی روشنفکرترین آدم‌ها که با این مباحث مشکل دارند، دوست دارند که فردا از امروز، روشنفکرتر باشند و در روشنفکری خودشان، موفقیت بیشتری به دست بیاورند. برای موفق شدن هم، راه‌های زیادی وجود دارد؛ کار زیاد کردن، خوب کار کردن، ارتباطات موثر و سازنده، خلق ایده‌های بکر و... ا
لیست های پرداخت شده ، به ویژه با استفاده از تبلیغات کلیکی گوگل ، می تواند ابزاری عالی برای دستیابی به سایر مشتریان ، مقابله با یک بازار جدید منطقه ای یا ملی یا تبلیغ محصولات جدید باشد. اگر "بهترین شیوه" تبلیغات گوگل موضوع بسیاری از آموزش ها و سایر مقالات وبلاگ است؛ اشتباهات رایج ناشی از بی تجربگی ، غیرت یا بی حوصلگی آسانتر نیستند!
اشتباهات اصلی عبارتند از:
ابزار را نمی دانید.
نکات اساسی را دنبال نکنید.
خطاهای هدفگذاری را انجام دهید.
پیشنهادات
شمال ایران است و جنگل‌هایش. برای بسیاری از ما همین که به سمت شمال حرکت کنیم و در جاده زیبای شمال درخت‌های سبز و رودهای پرآب را ببینیم کافی است. اما شمال ایران و به خصوص مازندران جنگل‌های بی‌شماری دارد که هر کدام برای خود زیبایی خاص و ویژگی‌هایی دیدنی دارند. با سفرزون همراه باشید تا یکی دیگر از این جنگل‌ها را به شما معرفی کنیم و شما را مهمان جنگل سنگده کنیم:
در فاصله ۲۴۰ کیلومتری تهران در دامنه جنگلی قله خرونرو، از توابع سوادکوه ، روستای

مه پاش گلخانه یک سیستم رطوبت دهی تحت فشار می باشد که می تواند با راندمان بسیار بالا رطوبت مورد نیاز گلخانه های صنعتی و نیمه صنعتی را تامین نماید.
با توجه به رشد روزافزون جمعیت و نیاز به تامین مواد غذایی و سبزیجات و میوه برای کلیه فصول سال، تولیدکنندگان را برآن داشته است تا برای تولید از سیستم های گلخانه ای استفاده کنند. با توجه به محدود بودن آب های سطحی و زیرزمینی برای فرآیندهای کشاورزی، و نیز بالا بردن راندمان و بازده تولیدات، استفاده از
به سبک پست‌های قدیمی که تصاویر سفرم را منتشر می‌کردم و کمی هم مزه می‌پراندم :)، دوباره به نظرم آمد آن حس خوب گزارش دادن را تجربه کنم. عکاسی در طول سفر به شوق نمایش دادن‌ش، ذوق آدم را بیش‌تر می‌کند و تعریف کردن «آن‌چه گذشت» نیز لذت دوباره دارد.
این بار یک سفر یک روزه‌ی خانوادگی به کاشان داشتیم که نتیجه‌ی تصمیمات «همین الان یهویی» خانواده بود!، و البته چه خوب است تصمیمات یهویی. پیش از حرکت فقط یک شهر را برای اقامت در نظر داشتیم و تقریبا بدون
همشهری آنلاین- حسن حسن زاده: از دردسرهای رفت وآمد خودروها داخل خیابان های سراشیب دارمحله گلابدره تا نبودناوگان اتوبوسرانی و خطرات پیاده روی روی خیابان های یخ بسته محله. البته در این میان خرد آموزان با مشکل ارشد تری دست و چنگ کند می کنند. گلابدره تنها یک دبستان پسرانه درون مقطع دبستان و یک مدرسه دخترانه در مقطع مکتب و متوسطه مطلع دارد که پاسخگوی نیاز برزن حلق. اکنون دانش آموزان دبیرستانی گلابدره مجبورند هر روز فاصله زیاد این محله تا محله های
چیلر پرتابل یک سیستم
پکیج جای گرفته در یک کابینت چرخدار است که شامل یک مخزن و سیستم پمپاژ یکپارچه
بوده و از تبرید جهت خنک کردن یک مدار آب برای فرآیند های صنعتی که گرما تولید می
کنند استفاده می کند.دفع این گرما موجب بالا رفتن بازدهی فرآیند و افزایش منافع
کارخانه می شود.سرمایش موثر با استفاده از چیلر های پرتابل یکی از ارکان مهم صنایع
فرآیندی از قبیل قالب ریزی تزریقی به شمار می رود.
به طور سنتی، یک چیلر
پرتابل از کمپرسوری بهره می برد که با سرعت پ
معرفی و امکانات طراحی سایت دولتی:
معرفی سازمان، تاریخچه ، هدف دولت از پدید آوردن این سازمان و معرفی مدیران و معاونین سازمان
تعیین اینکه این سازمان دولتی، زیر مجموعه کدام نهاد یا وزارتخانه می باشد و مدیر آن توسط چه کسی منصوب می شود.
معرفی اهداف و رویکردها، چشم اندازها ، ایده آل ها و افق های فکری 
امکان درج مقالات علمی مرتبط با فعالیت سازمان دولتی  
امکان درج مناسبت های ملی، مذهبی و بین المللی توسط روابط عمومی، و یا رویدادهای درون سازمانی تا
جاذبه های گردشگری شهر کلاله : کلاله شهری با جاذبه های فراوان و با قدمتی بیش از 7500 ال می باشد. این شهر در استان گلستان واقع شده است که زیبایی های آن بی نظیر است. کلاله شهری چهار فصل است و شما در هر زمان از سال می توانید به این شهر سفر کنید اما زیبایی های این شهر د رفصل بهار خودنمایی شگفت انگیزی دارد. اگر برای سال جدید در فکر یک گشت و گذار رویایی در دل طبیعت بکر هستید حتما کلاله را در برنامه سفر قرار دهید. برای اقامت و اجاره سوئیت در استان گلستان نیز
سرور مجازی Apache HTTP پرکاربردترین وب سرور مجازی در جهان است. این سرور مجازی بسیاری از ویژگی های قدرتمند از جمله ماژول های قابل بارگیری پویا ، پشتیبانی رسانه ای قوی و ادغام گسترده با سایر نرم افزارهای محبوب را ارائه می دهد.در این راهنما نحوه نصب یک وب سرور مجازی Apache را در سرور مجازی Debian 10 شما توضیح خواهیم داد.پیش نیازهاقبل از شروع این راهنما ، باید یک کاربر معمولی و غیر ریشه با امتیازات sudo در سرور مجازی خود داشته باشید. علاوه بر این ، باید ی
۱- فکر می‌کردم ۸ کیلومتر تا جاده فاصله داشته باشد. ولی جاده‌ی مستقیم کویری تا دوردست‌ها ادامه داشت. راه‌مان دور شده بود. سمت راست‌مان تپه‌های هشتی هشتی ردیف شده بودند و بالاتر از آن‌ها کوه‌های اطراف سیرچ بودند. ابر بنفشی بالای کوه‌های سمت سیرچ جولان می‌داد. دل داده بودم به پدال گاز و تند کرده بودم. جاده خلوت خلوت بود. سواد نخلستان‌های اندوهجرد که پیدا شد خوشحال شدم. از پیرمردی پرسان شدیم که قلعه کت‌کتو کجاست؟ گفت جاده را ادامه بده به س
۱- فکر می‌کردم ۸ کیلومتر تا جاده فاصله داشته باشد. ولی جاده‌ی مستقیم کویری تا دوردست‌ها ادامه داشت. راه‌مان دور شده بود. سمت راست‌مان تپه‌های هشتی هشتی ردیف شده بودند و بالاتر از آن‌ها کوه‌های اطراف سیرچ بودند. ابر بنفشی بالای کوه‌های سمت سیرچ جولان می‌داد. دل داده بودم به پدال گاز و تند کرده بودم. جاده خلوت خلوت بود. سواد نخلستان‌های اندوهجرد که پیدا شد خوشحال شدم. از پیرمردی پرسان شدیم که قلعه کت‌کتو کجاست؟ گفت جاده را ادامه بده به س
صحنه ای از Blinded by the Light
در تقاطع اشعار دلخراش بروس اسپرینگستین و زندگی یک نوجوان در دهه 1980 انگلیس داستانی از کشف خود ، آمدن سن و قدرت تحول آمیز کر است که التماس می کند با صدای بلند کمرنگ شود. از کارگردان گوریندر چادا ، Blinded by Light این داستان بسیار داستان را بیان می کند: هوادار راک معاصر و ترانه سرا و شاعر مشتاق جواد خان (ویویک کالرا) ، فرزند دو مهاجر پاکستانی که در جنوب شرقی انگلیس زندگی می کنند ، بروس اسپرینگستین را کشف می کند و ناگهان مورد اصابت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فلزیاب تهرانسر